Apostlagärningarna fortsätter i vår tid!
Jesus, jag tar nu emot dig och bekänner att du är Herren. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Tack att jag nu är frälst och har fått evigt liv. Amen.
Idag är det torsdagen den 18 september 2025, vecka 38 och klockan är 12:22. Orvar har namnsdag.
Kol. 1:20 och genom honom försona allt med sig själv, sedan han har skapat frid genom blodet på hans kors - genom honom, vare sig det som är på jorden eller det som är i himlarna.
2025-09-18 09:41
ber för eriks demens, kommer inte ihåg mitt namn längre
Lars-goran Marklund - 18/09-25 04:05
För ❤️Gud är inget omöjligt. Den smala vägen är svår men (öppna ögonen) och (hjärtat) för Herren(*Jesus*). Det var det 💖Jesus Kristus undervisade om när Han var på jorden. Man blir föraktad om man väljer 💥Tron. Människan spår men
❤️Gud rår.
Skrevs i Detta betyder flaggornas kors
Jag bekänner att Gud är en i tre personer: Fadern, Sonen och Anden. Jesus Kristus, Guds Son, blev människa för vår frälsning.
I begynnelsen var Ordet, och Ordet var hos Gud, och Ordet var Gud. (Joh 1:1)
Gå alltid lägre, älska alltid mer.
- Heidi Baker (f. 1959)
1. Detta betyder flaggornas kors
2. Väckelse efter mordet på Charlie Kirk
3. Charlie Kirk vittnade om Jesus innan han blev mördad
4. Nej, uppryckandet sker inte i september
5. Målle Lindberg fyller 90 år
För om du med din mun bekänner att Jesus är Herren och i ditt hjärta tror att Gud har uppväckt honom från de döda, ska du bli frälst. (Joh 10:9)
FACEBOOK TWITTER YOUTUBE TIKTOK INSTAGRAM